Kúzlo Perzského zálivu

Destinácia: SAE
Kód zájazdu: 1306406
Cena od: 1 909 €
Príplatky od: 363 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

03.11.2024 8 dní 2 079 € +363 € odlet: Praha letecká
09.02.2025 8 dní First Minute 1 909 € +363 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program
1: PRAHY(VIEDEŇ) - DUBAJ
Zraz na Letisku dve hodiny pred odletom, odbavenie a odlet do Spojených arabských emirátov. Prílet, transfer do hotela, nocľah v Dubaji.

2: DUBAJ
Po raňajkách sa vydáte na celodennú prehliadku moderného Dubaja. Vaša cesta povedie do Dubai Mall, nejrozľahlejšieho obchodného centra, kde budete mať možnosť zoznámiť sa s miestnou podmorskou faunou v úchvatnom akváriu. Prejdete priamo k najvyššej budove sveta Burj Kalifa, kde sa zo 124 poschodia pokocháte pohľadom na pulzujúcu metropolu. Navštívite Dubaj Marina, umelo vytvorený kanál, ktorý sa stal kozmopolitnou časťou mesta. Prejdete sa po známej obchodnej triede Sheikh Zayed road, zastavíte sa pri pláži Jumeirah s krásnymi výhľadmi na sedem hviezdičkový hotel Burj Al Arab. Uvidíte Jumeirah Beach rezidenciu, ktorá je najprestížnejšou adresou v meste. Neďaleko sa nachádzajú malé Benátky Dubaja v komplexe hotela Madinat Jumeitrah, kde sa snúbia vodné kanály s arabskou architektúrou. Zastavíme sa aj pri hoteli Atlantis, ktorý umiestnený na umelom ostrove v tvare palmy. Nocľah v Dubaji.

3: DUBAJ - ABU DHABI - DUBAJ
Raňajky, transfer pozdĺž pobrežia do hlavného mesta Spojených arabských emirátov a tiež do najbohatšieho emirátu Abu Dhabi. Po ceste prejdete okolo najväčšieho umelo vytvoreného prístavu Jabel Ali. Prvou zastávkou na fotografovanie bude Yas Island, na ktorom sa nachádza ikonický Ferrari world. Ďalej budete smerovať do samého centra metropoly, pobrežnej promenády tzv .Cornish, okolo ktorej sa nachádza najvyšší mrakodrapy Abu Dhabi. Presuniete sa do Heritage village, ktorá Vám priblíži miestne tradície a históriu. Po obede budete mať zastávku pri hoteli Emirates Palace, pripomínajúci palác z Tisíc a jednej noci. Potom si pozriete úchvatnú mešitu Sheik Zayed, ktorá je treťou najrozsiahlejšou mešitou na svete. Pre vstup do mešity je potrebný dodržať predpísaný dress code. Nasleduje návrat do Vášho hotela v Dubaji. Večer možnosť fakultatívneho výletu loďou "Dhow cruise" v oblasti Marina s večerou.

4: DUBAJ - AL AIN - DUBAJ
Raňajky, nasleduje odchod do charizmatického púštneho mesta Al Ain, známeho ako zastávka karaván uprostred rozľahlej púšte. Al Ain je nazývané tiež ako mesto záhrad, je druhým najväčším mestom emirátu Abu Dhabi a narodil sa tu prvý prezident Sheik Zhayed. Al Ain je zapísaný ako pamiatka svetového dedičstva UNESCO. Pozriete sa do záhrad Hili gardens s archeologickými artefaktmi, zoznámite sa s unikátnym zavlažovacím systémom "Falaj". Budete hosťami kráľovskej rodiny v pevnosti Al Ain Palace Museum, ktorá bývala domovom vládcu Sheikha Zayeda. Naobedujete sa v lokálnej reštaurácii, ponoríte sa do kľudu oázy lemovanej datľovými palmami. Zoznámite sa hlbšie s miestnymi tradíciami v Al Ain National Muzeum. Nasleduje cesta späť do Vášho hotela v Dubaji.

5: SHARJAH - RAS AL KHAIMAH
Po raňajkách pôjdete do emirátu Sharjah, ktorý bol označený UNESCOM za kultúrne centrum islamského sveta. Nachádza sa tu rozľahlá univerzita, múzeá a galérie. Sharjah je tiež živé mesto plné farebných trhovísk. Navštívite najstaršie trhovisko s tradičnými ručnými výrobkami, uvidíte najlepšie zlatníctva v meste v Souq Al Markazi, zastavíte sa na živom trhovisku s čerstvou zeleninou a rybami. V Múzeu Islamskej civilizácie sa dozviete, prečo bolo práve Sharjah zvolené za hlavné mesto islamskej kultúry. Potom budete pokračovať pozdĺž pobrežia cez dva menšie emiráty Ajman a Um Al Quain do emirátu Ras Al Khaimah. Tu budete ubytovaní v 5 * hoteli na umelo vytvorenom ostrove Marjan island. Nasleduje nocľah v hoteli.

6: RAS AL KHAIMAH
Raňajky, pobyt v hotelovom rezorte pri pláži s možnosťou kúpania, v popoludňajších hodinách transfer do beduínskeho tábora, kde si užijete jazdu džípmi po piesočných dunách pri západe slnka. V tábore budete uvítaní originálnou arabskou kávou a datľami, nasleduje večera formou barbeque sprevádzaná miestnym folklórom. Svoj zážitok môžete individuálne obohatiť fajčením vodnej fajky, jazdou na ťave alebo maľovaním henou. Transfer späť do hotela, nocľah.

7: RAS AL KHAIMAH
Raňajky, pobyt v hotelovom rezorte pri pláži s možnosťou kúpania, prípadne možnosť fakultatívnych aktivít, odporučiť môžeme najdlhší zips line na svete.

8: ODLET ZO SAE
Odhlásenie, transfer na letisko, odbavenie, odlet do Prahy(Viedne).

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.
dress code Abu Dhabi, Sharjah- dlhé rukávy a dlhé nohavice alebo sukne, do mešity šatka pre ženy.
fakultatívny výlet Dhow cruise s večerou dospelá osoba 79,- EUR / dieťa 59,- EUR

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - SAE - Praha s medzipristátím (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
všetky privátne transfery počas okruhu
4 x nocľah v 3* hoteli s raňajkami
3x nocľah v 5 * hoteli v RasAl Khaimah s raňajkami
2 x (3. a 4. deň programu) obed v lokálnej reštaurácii
1 x večera formou barbeque v desert kempe
všetky prehliadky a vstupy podľa programu
českého sprievodcu (min. 10 osôb)

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 249,- EUR
prepitné cca 70,- USD
fakultatívne vstupy a výlety
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Zavoláme Vám

Nemáte chuť vypĺňať formulár alebo sa potrebujete poradiť? Radi Vám zavoláme!

Meno:
Telefón:

Kontaktujte nás

Želáte si vypracovať ponuku práve pre Vás, alebo pravidelne zasielať aktuálne ponuky? Kontaktujte nás!

Meno:
E-mail:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,23 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,91 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »