Jordánsko: Petra, púšť Wadi Rum a Červené more

Jordánsko: Petra, púšť Wadi Rum a Červené more Pláž Pláž Pláž Pláž Pláž Pláž Pláž Pláž
Destinácia: Jordánsko
Kód zájazdu: 1268611
Cena od: 923 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

17.11.2023 3 dni First Minute 923 € +0 € odlet: Viedeň letecká
17.11.2023 8 dní First Minute 1 174 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

1.deň
Odlet z Viedne do Aqaby.
Po prílete do Aqaby Vás privíta zástupca lokálnej cestovnej kancelárie, spolu s ktorým sa presuniete na ubytovanie do Wadi Musa pri Petre. Nasleduje večera a voľný program. Odporúčame si poriadne oddýchnuť, nakoľko ráno na Vás čaká nabitý program.


2.deň
Ráno začneme bohatými raňajkami a nasleduje stretnutie so slovenským sprievodcom a výlet do Petry. 
Petra je skalné mesto a archeologická lokalita v Jordánsku. Od roku 1985 je zaradená na zoznam svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. 
Petra sa nachádza za vstupnou bránou nazývanou siq. Mesto vzniklo v dokonale krytom mieste, kde sa stretávajú tri údolia. Prvým Európanom, ktorý uvidel Kráľovskú hrobku v Petre, bol v roku 1812 švajčiarsky bádateľ a cestovateľ Johann Ludwig Burckhardt, ktorý cestoval zo Sýrie do Egypta v prezlečení za Araba.
Pri návšteve Petry rozhodne počítajte s tým, že na Vás čaká bohatý program. Impozantný výhľad budete mať už cestou do mesta – Sík je tiesňava, ktorá do Petry vedie ako jediná. Na niektorých miestach je široká až 5 metrov, inde sa pri rozpaženia dotknete oboch stien, ktoré sú až 200 metrov vysoké. 
Prvé, čo pri vstupe do mesta uvidíte, je Al Khazneh, alebo pokladnica. Táto budova snáď nemohla mať lepšiu polohu, pretože tu, hneď na začiatku mesta, je skvele chránená pred nepriaznivými prírodnými vplyvmi a zároveň všetkých turistov zaujme krása a majestátnosť pokladnice. O kus ďalej potom narazíte na divadlo, ktoré ponúka miesta až pre 8 500 divákov. 
Po prehliadke budeme pokračovať do Wadi Rum, kde sa ubytujeme v našom kempe v púšti, užijeme si klasickú jordánsku večeru a strávime tu noc.


3.deň
Ráno začneme bohatými raňajkami a nasleduje náš program. 
Vyberieme sa spolu na cca. 2 hodinové safari po prekrásnej púšti Wadi Rum, zastavíme sa na čaj u klasického kočovného kmeňa žijúceho v púšti Wadi Rum.
Obľúbené Jordánsko sa môže popýšiť púšťou. Ukrýva totiž v sebe púšť Wadi Rum, ktorá si drží povesť najfarebnejšej púšte Blízkeho Východu. Púšť Wadi Rum leží na juhu krajiny, medzi svetoznámou Petrou a prímorskou Aqabou.
Púšť Wadi Rum a výlety majú dnes pod palcom Beduíni z kmeňa Zalabia. Tu na začiatku Wadi Rum stojí skala s príznačným názvom „Sedem pilierov múdrosti“. Pripomína kamenné prsty vystreté k nebu a jej meno je dedičstvom T.E.Lawrenca. Stačí pár kilometrov po prašnej ceste okolo ktorej vyrástli ostré štíty kopcov a objaví sa veľký, opustený strom aký zvykne rásť sám na zelenej lúke neďaleko lesa. Naokolo sú napadané skaly a medzi hnedými kameňmi sa vo výške niekoľkých metrov zaleskne zeleň. „To miesto voláme Lawrencov prameň“ .
Cestou k úzkemu kaňonu al-Chazali sa odrazu objaví pôsobivá, niekoľko metrov vysoká piesková duna, ktorá sa stala symbolom Wadi Rum a tak sa pri nej zastaví skutočne každý. 
Po programe v púšti nasleduje transfer do Aqaby pri Červenom mori, večera a voľný program.


4.deň
Pri pobyte na 4 dni:
Raňajky a užijeme si spoločný deň v Aqabe venovaný nákupom, moru a oddychu.
V poobedňajších hodinách transfer na letisko a odlet do Viedne.
Pri pobyte na 5 a 8 dní:
Voľný program.


5.deň
Pri pobyte na 5 dní:
Raňajky, voľný program, transfer na letisko a odlet do Viedne.
Pri pobyte na 8 dní:
Voľný program.


6-7.deň
Voľný program.


8.deň
Pri pobyte na 8 dni:
Raňajky, voľný program, transfer na letisko a odlet do Viedne.

Zavoláme Vám

Nemáte chuť vypĺňať formulár alebo sa potrebujete poradiť? Radi Vám zavoláme!

Meno:
Telefón:

Kontaktujte nás

Želáte si vypracovať ponuku práve pre Vás, alebo pravidelne zasielať aktuálne ponuky? Kontaktujte nás!

Meno:
E-mail:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,34 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 29,05 TRY
Americký dolar  EUR 1,06 USD

Zobraziť všetky »