Pouště, hory a pláže Ománu

Sheraton Oman Desert Nights Camp Alila Jabal Akhdar Alila Jabal Akhdar Alila Jabal Akhdar Desert Nights Camp Desert Nights Camp
Destinácia: Omán
Kód zájazdu: 1228050
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

doprava na pláž TV jacuzzi, vírivka squash masáž sauna fitness centrum tenis parkovisko internet, WiFi plážový servis piesočnatá pláž detský bazén chladnička,minibar trezor klimatizácia
Popis okruhu

1.DEŇ
Odlet z Prahy do Salalah , transfer na hotel, ubytovanie.

2.DEŇ
V ranných hodinách rokov nadväzujúcim spojom zo Salalah d o Muscatu . Tento deň bude venovaný celodennej prehliadke hlavného mesta sultanátu Omán. Program zahájite v modernej časti mesta návštevou exteriérov Kráľovskej opery, prvej svojho druhu na celom Arabskom polostrove. Potom prejdete okolo rozsiahleho parku a pobrežnej promenády Shatti Qurum , obľúbeného miesta na trávenie voľného času. Štvrtie ministerstiev a ambasád sa potom presuniete do starej časti mesta obklopenej zvyškom hradieb so vstupnými bránami. V niektorom z múzeí vám priblížime dávne tradície a spôsob života obyvateľov Ománu. Nasleduje prehliadka exteriérov sultánskeho paláca Al Alam , nad ktorým sa na kopci týčia portugalské pevnosti Jalali a Mirani . V popoludňajších hodinách odchod do starej časti mesta a prístavu Mutrah Corniche , kde kotvia súkromné jachty vladára. Prejdete sa po nábreží lemovanom najstaršími stavbami v Muscate, v ktorých žili bohatí obchodníci. Nasleduje prehliadka jedného z najstarších trhovísk sveta, Mutrah souk . Labyrint uličiek skrýva obchodíky so skutočnými pokladmi - najvzácnejšie ománske kadidlá, strieborné tepané dýky kandjar, tradičné ťažké šperky, zlato, jemné šatky, vonné esencie a parfumy. Čulý ruch, vôňa a zvuky typické pre arabské trhovisko vás zaručene očarí.

3.DEŇ
Prejazd do historického mesta Nizwa . Časť trasy povedie okolo pohoria Hajar, ktoré je považované za skutočný raj pre geológov. Tajomná a uzavretá Nizwa bola po dlhú dobu hlavným mestom Ománu, sídlom imámov a náboženskej školy. Mesto, obklopené zelenými palmovými hájmi, si dodnes zachováva pôvodnú stredovekú rozprávkovú atmosféru. Tu si prezriete interiéry impozantnej pevnosti zo 17. storočia, ktorej dominuje 40 metrov vysoká okrúhla veža. Preskúmate vyhlásený súk, najznámejšie trhovisko v Ománe. Na rozdiel od tržnice v Mutrah tu nájdete predovšetkým datle, korenie, zeleninu, ovocie, ružovú vodu, jemné strieborné šperky av niektorých dňoch aj domáce zvieratá. Potom nasleduje prejazd do prekrásnej púšte Wahiba (tiež Sharqiya) Sands , kde si môžete vychutnať jedinečnú atmosféru arabskej púšte ako z rozprávok Tisíc a jedna noc. Zoznámite sa so spôsobom života beduínov, ktorí tu stále žijú a starajú sa o svoje stáda tiav. Večera a nocľah v púštnom kempe s pozorovaním západu slnka a schádzaním púštnych dún vo vozidlách 4x4 je vždy skvelým zážitkom. Fakultatívne jazda na ťavách alebo štvorkolkách.

4.DEŇ
Po raňajkách v púštnom kempe prejdete okolo okraja púšte a posledných zlatých dún do starého mesta Sur , ktoré je mestom námorníkov. Prezriete si tradičnú lodenicu, kde sa dodnes ručne vyrába pýcha Ománu, drevené lode dhow. Okolo domov dávnych kupcov prejdeme k majáku, odkiaľ je dych výhľad na celé mesto. Nasleduje cesta okolo pobrežia, ktoré lemuje pohorie Hajar a zastávka pri ústí jedného z najkrajších wádí v Ománe, kaňone Wádí Shab . Je vklinené do divokého skalnatého pobrežia a horské pramene tu vytvárajú nádherné prírodné scenérie. Podľa časových možností a dispozícií účastníkov krátka prechádzka vo wádí. Vo večerných hodinách návrat do Muscatu.

5.DEŇ
Navštívite najkrajšiu mešitu v krajine - Veľkú mešitu sultána Qaboose . Fascinujúca moderná stavba rešpektuje ománske architektonické tradície a vládne tu jedinečný genius loci. Mešita je obklopená rozľahlou záhradou, má nádherné bohato zdobené interiéry a je originálnym príkladom súčasnej arabskej architektúry. Po prehliadke nasleduje prejazd na letisko v Muscate a odlet do Salalah. Transfer do hotela na pobreží, pobyt all inclusive.

6.DEŇ – 7.DEŇ
Individuálne voľno v hoteli na pobreží Salalah, pobyt all inclusive.

8.DEŇ
Transfer na letisko, odlet späť do ČR

Poloha

Sheraton Oman
Hotel sa nachádza v historickej časti Ruwi. Umiestnený pri hlavnej ceste spájajúcej všetky historické pamiatky Muscatu.

Alila Jabal Akhdar
Situovaný cca 150 km od Muscatu. Prístup len s 4×4 SUV nespevnenou cestou.

Popis izieb

Sheraton Oman
DRX: kúpeľňa, WC, klimatizácia, sušič vlasov, kávovar, LCD TV/sat., minibar, balená voda, telefón, elektronický trezor, kávovar, žehlička a žehliaca doska.

Alila Jabal Akhdar
JUMV: kúpeľňa so sprchou, WC, šatňa, obývacia časť, klimatizácia, kávovar, minibar.
Maximálna obsadenosť

Al Fajal
Dvojlôžková izba (DR): 3 dospelí + 1 dieťa / 3 dospelí / 2 dospelí + 2 deti / 2 dospelí + 1 dieťa / 2 dospelí / 1 dospelý + 2 deti / 1 dospelý + 1 dieťa / 1 dospelý
Dieťa do 12 rokov

Alila Jabal Akhdar
JUNIOR SUITE (JUMV): 3 dospelí / 2 dospelí + 1 dieťa / 2 dospelí / 1 dospelý + 1 dieťa / 1 dospelý
Dieťa do 12 rokov

Pláž                            

Sheraton Oman
Hotel má vlastné súkromné zázemie (za poplatok 4 OMR za osobu) na piesočnatej pláži, na ktorú vypravuje dvakrát denne (9:00 a 16:00 hod.) zadarmo transfer. Ležadlá, osušky, slnečníky a voda. Rezervácia transferu je nutná 24 hodín vopred.

Strava

Al Fajal
Ubytovanie s raňajkami. Možnosť dokúpenia polpenzie alebo plnej penzie, vrátane stredajšej Sea Food Night.

Alila Jabal Akhdar

Raňajky, možnosť dokúpenia polpenzie.

Aktivity pre deti

Al Fajal
Detský bazén.
Športové vyžitie

Al Fajal
Zadarmo: fitness.
Za poplatok: 2 tenisové kurty, squash, tréningové programy vo fitness.

Alila Jabal Akhdar
Zadarmo: fitness.
Za poplatok: nočné výlety do okolia, výlety na ťavách.

Wellness

Al Fajal
Za poplatok: sauny, para, masáže a jacuzzi

Alila Jabal Akhdar
Ázijské masáže, jacuzzi, para, patio

Zvláštne vlastnosti hotela

Al Fajal
Hotel disponuje bezplatným parkoviskom.

Alila Jabal Akhdar
Netradičné forma dovolenky pre individuálnych náročných cestovateľov.
Internetové pripojenie

Sheraton Oman
Zadarmo: WiFi v spoločných priestoroch a na izbách.

Alila Jabal Akhdar
Zadarmo: WiFi v spoločných priestoroch a na izbách.

Zavoláme Vám

Nemáte chuť vypĺňať formulár alebo sa potrebujete poradiť? Radi Vám zavoláme!

Meno:
Telefón:

Kontaktujte nás

Želáte si vypracovať ponuku práve pre Vás, alebo pravidelne zasielať aktuálne ponuky? Kontaktujte nás!

Meno:
E-mail:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,53 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 18,12 TRY
Americký dolar  EUR 0,98 USD

Zobraziť všetky »