Izrael a Mŕtve more De Luxe - poznávací zájazd

Destinácia: Izrael
Kód zájazdu: 1227004
Cena od: 870 €
Príplatky od: 250 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

07.11.2022 8 dní First Minute 870 € +250 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program:
1.deň »
odlet z Viedne do Tel Avivu. Transfer autobusom na sever Izraela do oblasti Galilea, ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.

2.deň »
raňajky, na úvod navštívime bývalé rímske hlavné mesto provincie Beit Shean, ktoré bolo v 1.st. aj jedným z miest Dekapolisu. Dnes je ťažiskom archeologický národný park, kde dostaneme obraz, ako vyzeralo rímske mesto pre 30 – 40 tisíc obyvateľov. Najkrajším objektom je rímsky amfiteáter v Beit Shean (kandidát UNESCO), ktorý slúži i v súčasnosti. Budeme pokračovať údolím rieky Jordán ku Genezaretskému jazeru a ďalej až na Golanské výšiny. Navštívime kibuc, pozrieme si vinárstvo na Golanských výšinách a ochutnáme miestne víno. Uvidíme mestá Kafarnaum a Tabgha. Návrat do hotela, večera a nocľah.

3.deň »
raňajky, prehliadka Nazaretu a Baziliky Zvestovania, cesta k hore Carmel a popri drúzskych dedinkách do prístavného mesta Haifa na pobreží Stredozemného mora. Očarí vás panoramatický výhľad na prístav a záhrady Báhai (UNESCO). Navštívime aj staroveké prístavné mesto Acre (UNESCO) a cestou okolo hory Tabor sa vrátime do hotela, večera a nocľah.

4.deň »
raňajky, pozrieme si pravdepodobné miesto krstu Ježiša Krista – Yardenit a navštívime prírodný park Gan Hashlosha (Sachne). Najväčšou atrakciou parku sú prírodné bazény, ktoré sú napájané prameňmi so stálou teplotou vody 28 st. C. Zrelaxovaní v teplých prameňoch sa presunieme údolím rieky Jordán do Jericha, ktoré drží dve svetové prvenstvá: je najnižšie ležiacim mestom sveta a je zároveň najstarším trvalo obývaným mestom sveta. Okrem iného je mesto známe i produkciou najlepších datlí na svete. Nasledovať bude zastávka na kúpanie v Mŕtvom mori a transfer do hotela v Betleheme, večera a nocľah.

5.deň »
raňajky, prehliadka Jeruzalema začne na Olivovej hore a v Getsemanskej záhrade. Odtiaľ prejdeme do Starého mesta (UNESCO), ktoré je obohnané hradbami a má 4 štvrte: židovskú, moslimskú, kresťanskú a arménsku. Pre židov je tým posvätným miestom Múr nárekov, kde sa i vy môžete pridať k tisícom ľudí, ktorí doňho vkladajú svoje prosby. Pre moslimov je to mešita Al-Aksa na Chrámovej hore. A pre kresťanov je to tajomný Boží hrob v Bazilike Božieho Hrobu na Golgote, ku ktorej vystúpime po trase Ježišovej krížovej cesty Via Dolorosa. Plní úchvatných dojmov sa vrátime do hotela v Betleheme, večera a nocľah.

6.deň »
raňajky, panoramatická prehliadka nového Jeruzalema, návšteva pamätníka holokaustu Yad Vashem. Nádherné exponáty vrátane zvitkov od Mŕtveho mora sú uchované v Izraelskom múzeu, kde tiež na záver prehliadky uvidíme model druhého jeruzalemského chrámu. Odchod do Betlehema, prehliadka Baziliky Narodenia Ježiša Krista, Jaskyne Mlieka a Polí pastierov, návrat do hotela, večera a nocľah.

7.deň »
raňajky, prvou zastávkou bude nálezisko historických zvitkov v Qumrane pri Mŕtvom mori. Po jeho pobreží prídeme k pevnosti Massada (UNESCO), na ktorú sa vyvezieme lanovkou. Massada je symbolom odporu židovského ľudu proti rímskej nadvláde. Po zostupe z Massady sa okúpeme v Mŕtvom mori a overíme si tisícročnú pravdu, že tu sa nedá ani utopiť, ale ani plávať. Návrat do hotela v Betleheme, večera a nocľah.

8.deň »
raňajky, transfer na letisko, odlet z Tel Avivu do Viedne.

Popis:
Ubytovanie:
7 x v 3* hoteli v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha, WC) a klimatizáciou.

Stravovanie:
7 x polpenzia (raňajky a večere formou švédskych stolov).

Doprava:
Letecká doprava » Viedeň – Tel Aviv a späť.

Ostatné:
doprava po Izraeli klimatizovaným autobusom, služby miestneho slovensky (alebo česky) hovoriaceho sprievodcu, program podľa popisu bez vstupov, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 250 €/os. V Izraeli sa platí obslužné 50 USD/os. a vstupy 150 USD/os.

Priplatky:
za jednolôžkovú izbu 290 €/os., transfer z Bratislavy na letisko Viedeň – Schwechat a späť 20€/os. 

Zavoláme Vám

Nemáte chuť vypĺňať formulár alebo sa potrebujete poradiť? Radi Vám zavoláme!

Meno:
Telefón:

Kontaktujte nás

Želáte si vypracovať ponuku práve pre Vás, alebo pravidelne zasielať aktuálne ponuky? Kontaktujte nás!

Meno:
E-mail:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,75 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 17,46 TRY
Americký dolar  EUR 1,04 USD

Zobraziť všetky »